امکان افتتاح پیش از موعد پروژه گیشا/آخرین وضعیت پروژه زیرگذر استاد معین
امکان افتتاح پیش از موعد پروژه گیشا/آخرین وضعیت پروژه زیرگذر استاد معین
شهردار تهران در جمع خبرنگاران مطرح کرد
تعداد مشاهده: 402
1398/24/23
print
امکان افتتاح پیش از موعد پروژه گیشا/آخرین وضعیت پروژه زیرگذر استاد معین
شهرنوشت: شهردار تهران گفت: امیدواریم در زمانی که وعده داده بودیم و شاید زودتر پروژه پل گیشا را افتتاح کنیم.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، پیروز حناچی صبح امروز در حاشیه بازدید از پروژه زیرگذر گیشا در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به بازبینی فنی در پروژه و کمتر شدن هزینه ها امیدواریم این پروژه زودتر افتتاح شود. در این پروژه 120 هزار متر مکعب خاکبرداری انجام می شود که تاکنون 50 درصد عملیات سنگین انجام شده است. امیدواریم در زمانی که وعده داده بودیم و شاید زودتر این پروژه را افتتاح کنیم.
وی افزود: پروژه دیگری که امروز از آن بازدید خواهیم کرد پروه استاد معین است که عملیات سنگین اجرایی آن انجام شده است. پروژه استاد معین دشواری های زیادی داشت چراکه تونل چند متر بالاتر از تونل مترو و چند متر پایین تر از خیابان آزادی اجرا می شد. خوشبختانه عملیات با موفقیت انجام شد و طبق وعده ای که داده بودیم در ۲۲ بهمن امسال افتتاح خواهد شد.
شهردار تهران درباره ترافیک خیابان مقدس اردبیلی و پل ولنجک گفت: از زمانی که پل ولنجک افتتاح شد با توجه به حجم بالای خودروهایی که از روی این پل حرکت می کنند، در خیابان مقدس اردبیلی ترافیک ایجاد شده است که همکاران ما تلاش می کنند این مشکل را حل کنند.
حناچی درباره مشکل پله برقی برخی پل های عابر پیاده نیز عنوان کرد: تحریم ها باعث شده است که در تامین و نگهداری پله های برقی با دشواری هایی روبرو باشیم. البته تلاش می‌کنیم این موضوع را حل کنیم. در ایستگاه مترو امام حسین (ع) نیز از پله برقی های ساخت داخل استفاده کردیم.
شهردار تهران درباره حواشی انتخاب رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری گفت: امیدورام به زودی به صورت رسمی حکم اعلام شود. برای اینکه بدانید چه کسی به این سمت انتخاب شده است تا آن روز منتظر باشید.

شهردار تهران تشریح کرد
آخرین وضعیت پروژه زیرگذر استاد معین
شهرنوشت: شهردار تهران آخرین وضعیت پروژه زیرگذر استاد معین را تشریح کرد.
به گزارش خبرنگار شهرنوشت، پیروز حناچی در حاشیه بازدید از پروژه استاد معین با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه قول داده بودیم این پروژه را تا بهمن افتتاح کنیم که امیدواریم زودتر افتتاح شود، گفت: این پروژه بسیار پیچیده است و در تقاطع با دو شریان اصلی مترو و خیابان آزادی قرار دارد، همچنین تاسیسات زیربنایی هم در مسیر عبور قرار دارد. همکاران من با وجود این دشواری ها تلاش کردند در محیطی امن و با سرعت بالا کار کنند.
وی ادامه داد: امیدواریم با افتتاح این پروژه معضل همشهریان در غرب شهر حل و دسترسی های بهتر فراهم شود. همچنین برنامه های دیگری برای ارتقای کیفیت شهری پیش بینی شده است که در صورت تصویب اطلاع رسانی می کنیم.
حناچی در پاسخ به این سوال که به دو پروژه زیرگذر گیشا و استاد معین چه نمره ای می دهید، گفت: این دو پروژه قابل مقایسه نیستند؛ پروژه گیشا یکی از گره های شهری ماست و در تقاطع دو بزرگراه اصلی شهر قرار دارد و من همین جا از مردم به دلیل اجرای این پروژه و سختی هایی که متحمل می شوند، تشکر می کنم. در عین حال، از پلیس راهور که سعی در تسهیل راه ها داشت تشکر ویژه دارم.
وی تاکید کرد: در پروژه گیشا با بازبینی هایی که صورت گرفته پروژه ارزان تر و سریع تر انجام می شود و امیدواریم زودتر از زمان موعد افتتاح کنیم. ما هم نگران مشکلات مردم در این زمینه هستیم و تمایل داریم که هر چه زودتر این پروژه افتتاح شود. در مورد زیرگذر استاد معین پروژه پیشرفت فیزیکی خوبی داشته و کار به نازک کاری انتهایی و لاینینگ رسیده است که حساس ترین کار ماست و واترپروف کردن جداره ها که مانع از ریزش آب به تونل می شود هم در درجه بالای اهمیت است؛ کما این که می بینیم این مشکل در برخی تونل های دیگر ایجاد شده است. 

0723-gisha (3)
 
0723-gisha (5)
 
0723-gisha (7)
 
0723-gisha (8)
 
0723-gisha (11)
 
0723-gisha (12)
 
0723-gisha (13)
 
0723-gisha (14)
 
0723-gisha (15)
 
0723-gisha (16)