آماده باش کامل نیروهای خدمات شهری همزمان با بارندگی در پایتخت
آماده باش کامل نیروهای خدمات شهری همزمان با بارندگی در پایتخت
معاون شهردار تهران تاکید کرد
تعداد مشاهده: 209
1398/25/04
print
آماده باش کامل نیروهای خدمات شهری همزمان با بارندگی در پایتخت
شهرنوشت: معاون شهردار تهران از آماده باش کامل نیروهای خدمات شهری همزمان با بارش باران در پایتخت خبر داد.

مجتبی یزدانی در گفت و گو با خبرنگار شهرنوشت با بیان اینکه بارندگی ها در پایتخت از سه روز پیش آغاز شد، اظهار کرد: بارش ها در سطح شهر پرحجم گزارش شده، اما شهرداری تهران در طول سال تمهیداتی را برای این موضوع اندیشیده است.
وی با بیان اینکه شهر تهران دارای ۵٣٠ کیلومتر مسیل و کانال اصلی و ١٠ هزار کیلومتر انهار فرعی است، اضافه کرد: در بارش های پرحجم صورت گرفته کانال های اساسی هیچ مشکلی نداشتند و تحت کنترل بودند. اگر این کانال ها دچار مشکل شوند، در صورت بارش باران شهر هم دچار مشکل می شود.
معاون شهردار تهران با اشاره به انهار فرعی پایتخت و بروز مشکلات احتمالی توضیح داد: بعضاً به واسطه مشاغل زباله ساز و بی دقتی برخی از شهروندان، در انهار و شبکه های فرعی زباله ریخته می شود و آبگرفتگی هایی اتفاق می افتد، اما این آبگرفتگی ها آن قدر نیست که شهر را تحت تاثیر قرار دهد.
یزدانی با اشاره به اینکه با پاکسازی این انهار جریان عادی آب مجددا برقرار می شود، گفت: با توجه به اعلام هواشناسی در خصوص بارندگی ها تمام مدیران خدمات شهری، مناطق ٢٢ گانه و نواحی ١٢٢ گانه در آمادگی کامل هستند و امیدوارم بتوانیم همانند سال گذشته از بروز هر گونه مشکل جدی جلوگیری کنیم.‌
وی با بیان اینکه ممکن است به صورت موردی در برخی از معابر آبگرفتگی موقتی ایجاد شود، اضافه کرد: در این صورت، با حضور نیروهای خدمات شهری سریعاً آبگرفتگی رفع خواهد شد. به طور کلی، شهرداری تهران با حضور 15 هزار نفر از نیروهای خدمات شهری و نظارت مدیران تمام تلاش خود را برای رفع هرگونه مشکل به کار گرفته است.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران در پایان تاکید کرد: برای جلوگیری از وقوع هرگونه مشکل در زمان بارندگی، شهرداری تهران در هماهنگی های کامل با استانداری، سازمان آب و فاضلاب، هواشناسی و سایر دستگاه های مسئول قرار دارد.