کمپین «آرزوهای تهران»
کمپین «آرزوهای تهران»
در راستای ایجاد ارتباط دوسویه شهروندان ومدیران شهری برگزار می شود؛
تعداد مشاهده: 565
1398/47/08
print
کمپین «آرزوهای تهران»
کمپین «آرزوهای تهران» برای ایجاد ارتباطی دوسویه بین شهروندان ومدیران شهری پایتخت شکل گرفته و برای نخستین‌بار پنج ارگان از مجموعه مدیریت شهری را برای پیشبرد یک برنامه دور هم جمع کرده تا مشارکتی کم نظیر درشناسایی مشکلات و همفکری برای حل آن‌ها تحقق یابد.
این کمپین قصد دارد مدیران شهری تهران ، سریع ، شفاف و بی واسطه خواسته‌ها و آرزوهایی که شهروندان برای بهبود زندگی و ارتقاء کیفیت زیست شهری دارند را بشنوند تا با برآورده ساختن آنها تهران شهری مطلوب تر برای شهروندانش شود.
برای رسیدن به این هدف سامانه ای راه‌اندازی شده تا شهروندان از آرزوهای خود برای بهبود شهر بگویند و با همیاری یکدیگر، آرزو یا آرزوهایی را برگزینند تا مسئولان شهری آنها را برآورده کنند.
در مرحله نخست این کمپین در محله یوسف‌آباد تهران برگزار می‌شود و پس از آن با اجرای فازهای بعدی بتدریج کل محلات و مناطق شهر تهران را در بر می گیرد. شهروندان ساکن در این محله می‌توانند در سامانه اینترنتی به آدرس http://baham.tehran.ir/arezoohayetehran مراجعه کرده و آرزوهای خود را برای بهبود محله‌شان بنویسند و با لایک کردن آرزوهای دیگر شهروندان و اظهار نظر در مورد آنها تلاش کنند تا مهم‌ترین خواسته و آرزوی محله‌شان را برای برآورده شدن انتخاب کنند.
همه‌ می‌دانیم که آرزو محدودیت‌پذیر نیست و دامنه آن می‌تواند مثل یک رؤیا تا بیکران‌ها و غیرممکن‌ها امتداد داشته باشد. اما تا چه اندازه می‌توان همه آرزوها را برآورده کرد؟ کدام مدیر در کدام حوزه کاری می‌تواند آرزوهای مردم را برآورده کند؟ مدیریت شهری تهران می‌خواهد در حد توان خود، پا پیش بگذارد و همراه شهروندان تهران مهم‌ترین خواسته آن‌ها را شناسایی و برآورده نماید .
پس از همه شهروندان محله «یوسف‌آباد» دعوت می کنیم تا آرزو و خواسته خود را با درنظر گرفتن منافع محله و توان مدیریت شهری در سایت ثبت کرده و با ثبت آرزوهای خود و حمایت از آرزوهای دیگر شهروندان، یکی از آن‌ها را در صدر بنشانند تا مدیریت شهری هم امکان تحقق آن آرزو را فراهم نماید. با این کار در کنار هم مشکلات و نیازهای این محله را مرور کرده‌ و با اقدامی جمعی می توانیم آنها را از میان برداریم.

برای شهرمان آرزو کنیم ، تا همراه با هم یک گام برای رسیدن به شهری دلخواه برداریم.
این رویداد یکشنبه 12 آبان ماه در فرهنسگرای شفق بوستان شفق برگزار می شود.