افتتاح موزه «انستیتو پاستور» در آستانه یکصدمین سالگرد تاسیس این مجموعه
افتتاح موزه «انستیتو پاستور» در آستانه یکصدمین سالگرد تاسیس این مجموعه
شهردار تهران پیشنهاد داد؛
تعداد مشاهده: 146
1398/34/13
print
افتتاح موزه «انستیتو پاستور» در آستانه یکصدمین سالگرد تاسیس این مجموعه
شهرنوشت: شهردار تهران در بازدید از مجموعه انستیتو پاستور ایران پیشنهاد راه اندازی موزه پاستور را در یکصدمین سالگرد راه اندازی این انستیتو به علیرضا بیگلری ریاست این مجموعه ارائه کرد.

به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی بعدازظهر روز گذشته در آستانه یکصدمین سال افتتاح انستیتو پاستور در ایران با همراهی نصراله آبادیان شهردار منطقه 11 از این مجموعه بازدید کرد و با علیرضا بیگلری رییس مجموعه انستیتو پاستور به گفتگو پرداخت.
شهردار تهران در این دیدار با بیان این که جهت گیری ما کمک به موسسه انستیتو پاستور خواهد بود؛ ضمن ارائه پیشنهاد راه اندازی موزه پاستور به مناسبت یکصدمین سالگرد راه اندازی این مجموعه، از مدیریت انستیتو خواست تا با کمک مشاور نسبت به تدوین طرح جامع و نقشه راه اقدام کنند.
حناچی همچنین قول همکاری شهرداری تهران در این زمینه پس از دریافت رأی کمیسیون ماده 5 و ایجاد زبان مشترک برای همکاری های بعدی را داد و عنوان کرد: با برنامه ریزی و فازبندی اقدامات ، قدم های بعدی را برای این موسسه عام المنفعه می توان برداشت.
در این جلسه، همچنین علیرضا بیگلری رییس مجموعه انستیتو پاستور با اشاره به قدمت یکصد ساله این موسسه در ایران گفت: انستیتو پاستور مهم ترین موسسه تأثیر گذار در حوزه سلامت کشور بوده و سن تقویمی آن بالاتر از وزارت بهداشت است و سال های سال بیماری های کشور را در زمان جنگ جهانی و شیوع بیماری های طاعون و وبا کنترل کرده است.
وی با بیان اینکه انستیتو پاستور قدیمی ترین موسسه تولید واکسن در خاورمیانه است، افزود: این مرکز علاوه بر پیشگیری از بیماری ها، ستون اصلی در حوزه سلامت کشور است و هیچ ایرانی را پیدا نمی کنید که محصولی از پاستور در بدنش نباشد. ضمن اینکه در مرزهای کشور خوشنام ترین موسسه تحقیقاتی و تجهیزات در حوزه سلامت است؛ در خارج از کشور نیز از محصولات پاستور ایران کمک می گیرند.
رییس انستیتو پاستور ایران همچنین به نقش این مجموعه در پیشگیری و تشخیص بیماری ها به دلیل تجهیزات آزمایشگاهی و تربیت دانشمندان در حوزه داروسازی اشاره کرد.

0813-aa (1)
 
0813-aa (2)
 
0813-aa (4)
 
0813-aa (5)
 
0813-aa (6)
 
0813-aa (7)
 
0813-aa (8)
 
0813-aa (9)
 
0813-aa (10)
 
0813-aa (11)