یکی از اهداف شهرداری خدمات رسانی بیشتر به مردم منطقه 17 است
یکی از اهداف شهرداری خدمات رسانی بیشتر به مردم منطقه 17 است
حناچی در مراسم بهره برداری از پروژه های منطقه 17:
تعداد مشاهده: 232
1398/50/05
print
یکی از اهداف شهرداری خدمات رسانی بیشتر به مردم منطقه 17 است
شهردار تهران گفت: منطقه 17 یکی از مناطق محروم تهران است و خدمات شهری تناسبی با جمعیت متراکم در آن ندارد. به همین دلیل یکی از اهداف ما ارائه خدمات بیشتر به شهروندان این منطقه است.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، پیروز حناچی صبح امروز در آیین بهره برداری از 17 پروژه مشارکتی، عمرانی و ترافیکی شهرداری منطقه 17 گفت: این منطقه یکی از مناطق محروم تهران است و خدمات شهری تناسبی با جمعیت متراکم در آن ندارد. به همین دلیل یکی از اهداف ما ارائه خدمات بیشتر به شهروندان این منطقه است.
وی به عبور راه آهن تهران-تبریز از منطقه 17 اشاره و عنوان کرد: راه آهن در توسعه این منطقه نقش بسزایی داشته است به طوری که جمعیت زیادی از مردمی که در ابتدا در این منطقه سکونت گزیدند کارکنان راه آهن بودند. براین اساس، امیدوارم محور راه آهن در این منطقه بتواند زمینه توسعه بیشتر را فراهم کند.
به گفته شهردار تهران؛ «مسابقه بازآفرینی محور شهری؛ طراحی فضای فوقانی تونل راه آهن تهران – تبریز» انجام شده و به زودی فعالیت های اجرایی آن آغاز خواهد شد.
حناچی به تعداد قابل توجه شهیدان در این منطقه اشاره کرد و گفت: تعداد زیاد شهیدان دفاع مقدس در این منطقه نشان از روحیه انقلابی و مذهبی مردم منطقه 17 دارد و امیدوارم با تلاش همکاران، فضای بهتری برای مردم عزیز این منطقه فراهم شود.


حناچی در جمع خبرنگاران:
با افرادی که در بارش برف اخیر عملکرد مناسبی نداشتند برخورد شد/هیچ یک از مشوق های شهرداری تهران برای ساخت و ساز در بافت فرسوده حذف نشده است
شهرنوشت: شهردار تهران با اشاره به گزارش زیرمجموعه مدیریت شهری درباره اقدامات مربوط به بارش برف گفت: این گزارش ارائه شده است و ما بدون این که سر و صدا کنیم با افرادی که فکر می کردیم در این زمینه عملکرد مناسبی نداشتند برخورد کردیم، اما چون بحث داخلی بود آن را رسانه ای نکرده ایم.
به گزارش خبرنگار شهرنوشت، پیروز حناچی صبح امروز در حاشیه افتتاح و بهره برداری از پروژه های مشارکتی، عمرانی و ترافیکی در منطقه 17 با حضور در جمع خبرنگاران گفت: منطقه 17 منطقه ای پرتراکم است که در جنوب تهران قرار دارد و براین اساس، افزایش خدمات رسانی در این محدوده برای شهرداری از اولویت برخوردار است. تلاش می کنیم با قیمت پایین خدمات لازم را به شهروندان ارائه دهیم.
وی ادامه داد: بخشی از پروژه هایی که امروز افتتاح شدند مربوط به هوشمندسازی معابر اصلی است، احداث یک پارک و تملک تعدادی پلاک برای ایجاد بسترهای خدمات رسانی عمومی از دیگر مواردی است که امروز افتتاح می شود.
به گفته شهردار تهران؛ از آن جا که افتتاح پروژه های منطقه 17 با سه شنبه بدون خودرو مصادف شده است، بازدید از پروژه های این منطقه با دوچرخه انجام می شود.
حناچی در ادامه با اشاره به گزارش زیرمجموعه شهرداری تهران درباره اقدامات مربوط به بارش برف تصریح کرد: این گزارش ارائه شده است و ما بدون این که سر و صدا کنیم با افرادی که فکر می کردیم در این زمینه عملکرد مناسبی نداشتند برخورد کردیم، اما چون بحث داخلی بود آن را رسانه ای نکرده ایم.
شهردار تهران درباره میزان خسارات حاصل از ناآرامی های اخیر در تهران گفت: این خسارات برآورد شده است که البته در تهران خیلی گسترده نبود. تنها چند خودرو، یک دستگاه اتوبوس بی آر تی و یکی از نواحی آسیب دیده اند.
حناچی درباره نصب فیلتر دوده در اتوبوس ها نیز عنوان کرد: فیلتر دوده در حال نصب روی برخی خودروهاست و ما تلاش می کنیم با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان مشکل واردات این محصول را حل کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره آلودگی هوای تهران در روزهای اخیر گفت: ما در این فصل از سال با پدیده وارونگی هوا مواجه هستیم که آلودگی به سطح زمین می آید. در این شرایط باید منشاء آلودگی در درجه اول کنترل شود که ما در این زمینه تلاش هایی کردیم و محدودیت برای تردد شبانه خودروهای سنگین و کمتر استفاده کردن از خودروهای شخصی گذاشتیم. من همین جا به خاطر شرایط سختی که مردم برای استفاده از حمل و نقل عمومی در مواقع اوج تردد با آن مواجه هستند، عذرخواهی می کنم.
شهردار تهران با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای توسعه حمل و نقل عمومی در پایتخت بیان کرد: برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی، دولت خط اعتباری تامین کرده است و تلاش می کنیم تعدادی از واگن ها و اتوبوس هایی که وارد می شوند به صورت ساخته شده باشند تا بتوانیم زودتر وارد ناوگان حمل و نقل عمومی کنیم. مناسب بودن شرایط اقلیمی و ایجاد جریان هوای زیر ده متر نیز بر وضعیت هوا تاثیرگذار است که البته این بخش در اختیار ما نیست. این جمله ای است که قبلا هم مطرح کردم و رسانه ها درباره آن با من شوخی کردند.
وی همچنین درباره طرح شهرداری برای ایجاد مسکن های کم متراژ در پایتخت گفت: در این زمینه روی متراژ مسکن صحبت نشد، اما شیوه های طراحی می تواند حتی یک واحد کوچک را هم فاخر کند. ما لایحه آن را به دولت ارائه کرده ایم و اجرای آن برعهده بخش خصوصی است تا این نوع مسکن به خانواده های جوان اختصاص یابد.
حناچی درباره تغییر زمان در طرح ترافیک و پاسخ به درخواست نیروی انتظامی عنوان کرد: نامه رییس محترم پلیس تهران را پاسخ داده ایم اما منتشر نکرده ایم. در مورد کاهش ساعت، نمودارها نشان می داد با یک ساعت کاهش به جهت آلودگی و ترافیک تغییری اتفاق نمی افتاد و به همین دلیل با کاهش یک ساعتی موافقت شد.
شهردار تهران درباره ارائه مشوق های شهرداری به نوسازی بافت های فرسوده هم گفت: امتیازاتی که ما برای بافت های فرسوده داشتیم هیچ کدام حذف نشده است، در مورد تسهیلات تشویقی بانک ها اما وقفه هایی ایجاد شده است که تلاش می کنیم بر طرف شود. در جنوب تهران هم تسهیلات دیگری را برقرار می کنیم که این مشوق ها تاثیر داشته باشد.

0905-17 (1)
 
0905-17 (2)
 
0905-17 (3)
 
0905-17 (4)
 
0905-17 (5)
 
0905-17 (6)
 
0905-17 (7)
 
0905-17 (8)
 
0905-17 (9)
 
0905-17 (10)