تهران در پنج سال آینده، زنانه تر و در 10 سال آینده پیرتر خواهد شد
تهران در پنج سال آینده، زنانه تر و در 10 سال آینده پیرتر خواهد شد
همزمان با برگزاری اولین همایش ملی بهره وری در مدیریت شهری مطرح شد:
تعداد مشاهده: 139
1398/27/05
print
تهران در پنج سال آینده، زنانه تر و در 10 سال آینده پیرتر خواهد شد
اولین همایش ملی بهره وری در مدیریت شهری، به همت شرکت خدمات اداری شهر و با مشارکت شورای عالی استانها، سازمان شهرداریها و دهیاریها، دبیرخانه مجمع کلانشهرهای کشور، و سازمان ملی بهره وری برگزار خواهد شد.

فاطمه پهلوانی، رییس سازمان ملی بهره وری ایران ضمن تاکید بر ضرورت تغییر نگرش و اصلاح شیوه های مدیریت شهری با تمرکز بر بهره وری گفت: " بهره وری در مدیریت شهری، الگوی پارادایمی است که شهرداری ها ناگزیر از سیاستگذاری درون این الگوی مدیریتی هستند. تفسیر نقش آفرینی و انجام ماموریتها به شیوه بهره ورانه در حقیقت کلانشهرها را وادار می سازد تا اصلاحاتی را در انجام وظایف پیش رو در دستور کار خود قرار دهند، شرط موفقیت این اصلاحات پارادایم شیفت بهره وری است."
وی افزود : "استقرار یک نظام بودجه ریزی اثربخش جز با قایل شدن به ضرورت لحاظ شاخص بهره وری ممکن نیست. کاهش قیمت تمام شده خدمات و پالایش وظایفی که عمدتا شهرداری ها به دلیل کج سلیقگی ها یا کارکردهای سیاسی در حال انجام آن هستند دو جزء اساسی بهره وری در شهرهاست. اختلاف زیاد هزینه سرانه اداره کلان شهرها در ایران موید این موضوع است که در حال حاضر، شهرها گران اداره می شوند و راه چاره اندیشی فقط اعمال سیاست بهره وری است."
رییس سازمان ملی بهره وری ایران درباره برخی اصلاحات پیش روی شهر تهران گفت: " تهران در پنج سال آینده، زنانه تر و در 10 سال آینده پیرتر خواهد شد. تهران بهره ور یعنی، مدیریت با انعطاف بالا برای مواجهه با تغییراتی که در آینده رخ خواهد داد با استفاه از تکنولوژی و استفاده درست از منابع و دارایی ها."

رییس کمیته منابع انسانی شورا؛
مهمترین دغدغه مدیریت شهری تهران افزایش بهره وری است
سید حسن رسولی نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه و رییس کمیته منابع انسانی شورای اسلامی شهر تهران نیز در آستانه برگزاری اولین همایش ملی بهره وری در مدیریت شهری گفت: مهمترین دغدغه مدیریت شهری تهران استفاده بهتر از ظرفیت ها و امکانات و نیروی انسانی و نیز کاهش هزینه ها است که می توان از آن به عنوان ارتقا بهره وری یاد کرد. 
 وی افزود: ما برای ایجاد تعادل بین منابع و مصارف به صورت همزمان دو راهبرد موازی را بایستی با همکاری شهرداری دنبال کنیم یکی افزایش درآمد ها و متناظر با آن کاهش هزینه ها که این امر فقط از طریق ارتقا شاخص بهره وری میسر است . 
رییس کمیته منابع انسانی شورا همچنین افزود: ما در کمیسیون برنامه و بودجه شورا معتقد هستیم در شاخص بهره وری در مدیریت شهری تهران وضعیت مناسبی نداریم و گزارش های ماهیانه درآمد ها  و مصارف شهرداری تهران نیز موید همین مطلب است. 
رسولی افزود: در حال حاضر نیز مهمترین دغدغه مدیریت شهری تهران استفاده بهتر از ظرفیت ها و امکانات و نیروی انسانی و نیز کاهش هزینه ها است که می توان از آن به عنوان ارتقا بهره وری یاد کرد و شهرداری تهران و سایر شهرداری های کشور نیز در این حوزه نیازمند بازنگری و تلاش بیشتر هستند. 
رسولی خاطر نشان ساخت: افزایش کیفیت با کاستن از سایر عوامل تولید خدمات یعنی منابع مالی، نیروی انسانی، امکانات و ماشین آلات  در کنار اصلاح ساختار و چابک سازی لازمه تحقق افزایش بهره وری در مدیریت شهری است. 
لازم به ذکر است نخستین همایش ملی بهره وری در مدیریت شهری 6 آذر ماه در مرکز همایش های بین المللی رایزن از سوی شرکت خدمات اداری شهر برگزار می شود. 

مدیرعامل شرکت خدمات اداری شهر: " نزدیک به یک سال است در حال انجام مقدمات برگزاری اولین همایش ملی بهره وری در ایران هستیم"
سید مصطفی قاضی زاده هاشمی در خصوص برگزاری اولین همایش ملی بهره وری در مدیریت شهری گفت: " حدود یک سال قبل ایده برگزاری این همایش از سوی شرکت خدمات اداری شهری مطرح شد. پس از طی مراحل رسمی و قانونی لازم برای اخذ مجوز برگزاری این همایش، کمیته های علمی و اجرایی تعیین و آغاز به کار کرد و اینک پس از حدود یکسال فعالیت مستمر کمیته های مربوطه ، ششم آذر 98 این همایش در سالن همایشهای بین المللی رایزن برگزار خواهد شد.
وی درخصوص ضرورت برگزاری این همایش گفت: " با توجه به این که پیش بینی شده حداقل یک سوم اقتصاد کشور از طریق بهره وری در مدیریت تامین و شکوفا شود؛ لزوم برگزاری چنین همایشی در سطح ملی برای بیان تجربیات و به اشتراک گذاری آخرین یافته های علمی و پژوهشی در زمینه امور مدیریت شهری از سوی دست اندرکاران و مدیران حوزه شهری وجود داشت. امروز ما از طرحی رونمایی می کنیم که می تواند نقطه آغازی در تاکید و توجه ویژه به امر بهره وری در مدیریت شهری محسوب شود."