شهر هوشمند می تواند منبع جدید درآمدی برای مدیریت شهری باشد
شهر هوشمند می تواند منبع جدید درآمدی برای مدیریت شهری باشد
ستاری در آیین امضای دو تفاهم نامه همکاری با شهرداری تهران:
تعداد مشاهده: 105
1398/24/09
print
شهر هوشمند می تواند منبع جدید درآمدی برای مدیریت شهری باشد
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت که شهرداری می تواند بخش عمده ای از منابع مورد نیاز برای بهبود زندگی شهری را از محل فعالیت شرکت های دانش بنیان قبیل تامین کند و این امر یک منبع درآمدی جدید برای شهرداری تهران باشد.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری صبح امروز برای حضور در آیین امضا تفاهم نامه همکاری با شهرداری تهران مهمان پیروز حناچی بود.
وی در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از عقد این تفاهم نامه گفت: هفته گذشته ارایه مفصلی در شورای شهر داشتم که حول محور شهر هوشمند بود. تهران پتانسیل فوق العاده ای برای این موضوع دارد و حالا در این حوزه جزو ۵۰ شهر برتر دنیاست.
ستاری ادامه داد: یکی از موارد جدی مورد بحث در این تفاهم نامه مربوط به ناحیه های نوآوری است که توسعه آن ها به خصوص در اطراف دانشگاه ها از موضوعات جدی شهرسازی است. توسعه این موضوع بسترهای حضور بخش خصوصی در بافت فرسوده را نیز فراهم می کند و به شکوفایی خلاقیت ها منجر می شود.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره ناحیه نوآوری دانشگاه صنعتی شریف نیز گفت: در این ناحیه فن آوری به ۳۵۰۰ جوان خدمات ارایه می شود که این امر با کمک شهرداری تهران ممکن شده است؛ این تفاهم نامه به پیشبرد این قبیل فعالیت ها کمک شایانی می کند. برنامه داریم تا نواحی نوآوری بیشتری در داخل شهر توسعه دهیم که افزایش جی دی پی و اشتغال جوانان تحصیلکرده را نیز در پی دارد.
ستاری اظهار داشت: موضوع دیگری که در قالب این تفاهم نامه مطرح شده ایجاد مرکز نوآوری حوزه حمل و نقل هوشمند است که کارهای آن پیش از این شروع شده است و امیدواریم با حمایت شهرداری تهران به نتایج مثبتی برسد.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: همکاری شهرداری برای توسعه این قبیل حوزه ها ضروریست چرا که مدیریت شهر تهران یک عرصه بسیار بزرگ و مناسب برای استارتاپ هاست. شهرداری می تواند بخش عمده ای از منابع مورد نیاز برای بهبود زندگی شهری را از محل این قبیل فعالیت ها تامین کند و یک منبع درآمدی جدید برای شهرداری تهران باشد.
ستاری در حاشیه این مراسم با حضور در جمع خبرنگاران ضمن ابراز خرسندی از تعامل معاونت علمی با شهرداری تهران گفت: مرکز نوآوری‌ای که در تفاهم‌نامه امروز مورد بحث است بسیار کمک می‌کند تا به ایده‌های جدیدی در حوزه حمل‌ونقل برسیم و به تحقق به شهر هوشمند نیز کمک شایانی می‌کند. پیاده‌سازی ایده شهر هوشمند که می‌تواند توسط خود شهرداری اتفاق بیافتد، به تولید درآمدهای آینده برای شهرداری کمک زیادی می‌کند. از سوی دیگر همکاری شهرداری تهران در راه‌اندازی نواحی نوآوری نیز از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. نواحی نواوری برای موضوع اشتغال تحصیلکردگان جوان تهران نیز اهمیت زیادی دارد.
معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: معتقدم که نواحی نوآوری می‌تواند حتی به افزایش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بافت فرسوده نیز بیانجامد و جی‌دی‌پی پایتخت را بالا می‌برد.