منشا انتشار بوی نامطبوع در تهران مشخص نشده است
منشا انتشار بوی نامطبوع در تهران مشخص نشده است
هاشمی در جمع خبرنگاران:
تعداد مشاهده: 128
1398/19/12
print
منشا انتشار بوی نامطبوع در تهران مشخص نشده است
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت که براساس اعلام استانداری منشا انتشار بوی نامطبوع پایتخت هنوز مشخص نشده است. 

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، محسن هاشمی رفسنجانی پیش از آغاز جلسه روز سه شنبه شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره انتشار بوی نامطبوع در پایتخت اظهار کرد: شب گذشته استاندار تهران در آخرین خبر در این باره اعلام کرد که هنوز منشأ انتشار این بو مشخص نشده است. شرکت آبفا هم در این باره هیچ مسئولیتی را قبول نکرده است.
رییس شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که سال گذشته هم این بو منتشر شد اما منشأ آن مشخص نشد، به شوخی عنوان کرد: مثل اینکه قضیه امنیتی شده است.
هاشمی با بیان اینکه سیاست های بودجه ریزی سال ٩٩ در دست بررسی است، افزود: در این باره پیشنهادات زیادی مطرح شده که باید در این باره به یک جمع بندی برسیم.
رییس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه بودجه پیشنهادی شهرداری برای سال ٩٩، 25 هزار میلیارد تومان است، تصریح کرد: کمیسیون ها برنامه های اولویت محور خود را اعلام کرده اند اما به طور حتم اولویت های ما حمل و نقل عمومی و ToD است.


خداکرمی:
منشا بوی نامطبوع تهران احتمالا پدیده جوی یا تغییرات آب و هوایی است
شهرنوشت: عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر در مورد بوی منتشر شده در تهران گفت: علت اصلی این بو می تواند پدیده جوی و یا تغییرات آب و هوایی باشد.
به گزارش خبرنگار شهرنوشت، ناهید خدا کرمی در حاشیه همایش تخصصی آب و مدیریت شهری گفت: ممکن است به دلیل وارونگی هوا و یا با حرکت باد  این بو از خارج شهر به سمت تهران حرکت کرده باشد.
خداکرمی بیان داشت: قرار بود سازمان محیط زیست شهرداری یک دستگاه سنجش بو را تهییه کند تا بتواند نوع بو و مضر بودنش را مشخص کند.
وی در خاتمه گفت: مواد شیمیایی و فاضلاب و دیگر عوامل می تواند علت این بو باشد البته دقایقی پیش جلسه بحران در استانداری تهران تشکیل شده است تا این موضوع را به صورت دقیق بررسی کند.