لایحه بودجه 99 نشانگر جهش در پروژه های عمرانی مدیریت شهری است
لایحه بودجه 99 نشانگر جهش در پروژه های عمرانی مدیریت شهری است
رئیس شورای اسلامی شهر تهران:
تعداد مشاهده: 69

print
لایحه بودجه 99 نشانگر جهش در پروژه های عمرانی مدیریت شهری است
رئیس شورای اسلامی شهر تهران از اقدامات مدیریت شهری پایتخت برای اجرای پروژه تونل-زیرگذر خیابان های آزادی و استاد معین تقدیر کرد.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، محسن هاشمی رفسنجانی در مراسم افتتاحیه پروژه زیرگذر-تونل خیابان های آزادی و استاد معین با اشاره به اعتراض برخی به یک طرفه بودن مسیر این پروژه گفت: برای اولین بار است در طول سی و چند سالی که از دولت سازندگی تا به حال می گذرد و در مراسم افتتاح پروژه ها حضور داشته ام این سبک اعتراض را نداده ایم. به هر حال در گام دوم انقلاب هستیم و مردم بعضا معترض هستند و اشکالی هم ندارد اما اعتراضات می تواند مسالمت آمیزتر باشد.
وی افزود: من به عنوان رییس شورای شهر این پروژه را دنبال می کردم، این بحث جدی بود که مردم محله استاد معین با این پروژه موافق نیستند، اما از طرف شورایاران آن محلات کسی سراغ ما نیامد، از سوی شورایاران جدید هم هیچ کس درباره کم و کیف این پروژه از من چیزی نپرسید. در کل من نه درخواست ملاقاتی داشتم و نه نامه ای برای من آمد که آن را ارجاع دهم.
هاشمی در ادامه خاطرنشان کرد: شورایاران عزیز قرار است به ما مشورت بدهند و ما معضلات محلات را دقیق بررسی کنیم و نظرمان را به دستگاه اجرایی بدهیم. به هر حال این تونل طوری ساخته شده است که امکان دو طرفه بودن آن فراهم است و امکان بررسی کارشناسانه آن هم هست. قطعا آقای حناچی هم به این توجه دارند و بررسی می شود.
وی گفت: الان در شرایط حساسی هستیم و حساس ترین شرایط بعد از انقلاب را می گذرانیم و با بحران های متعدد مواجه هستیم و لازم است با عمل گرایی و درایت و عقلانیت از این شرایط عبور و سعی کنیم هر چه می توانیم به مردم خدمت کنیم و رضایت مندی مردم را بالا ببریم و معضلاتی که پیش می آید را حل کنیم. در شروع کار شورای پنجم، لیست بلند بالایی از پروژه های نیمه کاره مانده بود و قرار بود این پروژه ها انجام شود و بعد سراغ کارهای جدید برویم. در سال 97، 17 پروژه افتتاح شد و الان در 70 پروژه پیشرفت های خوبی صورت گرفته است.
هاشمی به پروژه تونل استاد معین اشاره و بیان کرد: این پروژه با توجه به شناختی که از آن دارم، اقدامی جدی بود؛ بدون بستن خیابان آزادی و حادثه این پروژه انجام شد و از مدیران اجرایی پروژه بابت این امر تقدیر می کنم.
وی به بودجه شهرداری برای سال 99 اشاره کرد و گفت: بودجه سال آینده افزایش قابل توجهی دارد و از 25 هزار میلیارد تومان به 30 هزار میلیارد تومان رسیده است. بودجه عمران 43 درصد افزایش یافته است و این نوید جهش در پروژه های عمرانی در آینده را می دهد. برای این که بتوانیم به این درآمد برسیم باید از ابزارهای نوینی استفاده کنیم که TOD یکی از راه های کسب در آمد است. همچنین به پهنه S و M و R و G، پهنه T اضافه کنیم که یادگاری از شورای شهر پنجم باشد. از این طریق می توانیم درآمدهای مناسبی از محیط پیرامون مترو کسب کنیم.
به گزارش خبرنگار شهرنوشت، همزمان با برگزاری مراسم افتتاحیه پروژه تونل-زیرگذر خیابان‌های آزادی و استاد معین، تعدادی از ساکنان منطقه 9 شهر تهران در این مراسم حضور پیدا کردند و نسبت به افتتاح یک طرفه این تونل-زیرگذر اعتراض خود را مطرح کردند. در نهایت یکی از اعضای شورایاری به نمایندگی از تعدادی از ساکنان در جمع شهردار تهران و رئیس شورای اسلامی شهر تهران مشکلات موردنظر را بیان کرد.