امام راحل تهدید جنگ را به فرصت استقلال و تقویت زیرساخت های دفاعی تبدیل کرد
امام راحل تهدید جنگ را به فرصت استقلال و تقویت زیرساخت های دفاعی تبدیل کرد
حناچی در مراسم تجدید میثاق کارکنان شهرداری تهران با آرمان های امام خمینی (ره):
تعداد مشاهده: 105

print
امام راحل تهدید جنگ را به فرصت استقلال و تقویت زیرساخت های دفاعی تبدیل کرد
شهردار تهران ظهر امروز به همراه اعضای شورای‌شهر در حرم امام خمینی (ره) مهمان آیت‌الله حسن خمینی بود تا در مراسم تجدید میثاق مدیران و کارکنان شهرداری تهران و اعضا‌ شورای اسلامی شهر تهران با آرمان‌های معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) حضور پیدا کند.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، پیروز حناچی در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با یادکردن از امام شهدا و شهدای عزیز و گرانقدر انقلاب گفت: امیدوارم ما و همکارانمان که نزدیک ترین قشر خادم ‌به مردم هستیم مدیون خون شهدای عزیزمان نباشیم.
وی با اشاره به این‌که در فلسفه می گویند «علت موجده علت مبقیه هم هست»، تاکید کرد: به طور طبیعی، عاملی که باعث پیروزی انقلاب بود، عامل تداوم آن هم خواهد بود. به دو تکیه‌کلام از حضرت امام (ره) اشاره می‌کنم؛ ایشان همواره به دو لفظ «همه‌باهم» و «وحدت کلمه» اشاره داشتند و با اجرای همین دو کلیدواژه، قبل و بعد از انقلاب بحران ها را به درستی رهبری کردند. همین امر موجب شد تمام عاشقان امام (ره) بدون آن‌که یکدیگر را بشناسند، زبان مشترک برای هدف مشترک پیدا کردند.
شهردار تهران افزود: ارتباط حضرت امام (ره) با دلدادگان انقلاب در خارج و داخل از همین جنس بود و مصداق بارز این ارتباط، شهدای انقلاب اسلامی بوده‌اند که چه قبل از دفاع مقدس، چه در جنگ و چه بعد از دفاع مقدس حضور داشتند.
وی گفت: آن‌چه از امام راحل به یادگار مانده و تاریخ انقلاب هم نشان‌دهنده آن است، جرأت و جسارت منحصربه‌فرد ایشان بود. این جسارت و جرأت همیشه خود را نشان می‌داد، به ویژه در بعدازظهر روز ۲۱ بهمن ماه وقتی امام (ره) در آستانه کودتاه مردم را به خیابان دعوت کردند؛ اگر آن فراخوان انجام نشده بود، شاید تاریخ طور دیگری رقم می‌خورد.
حناچی اظهار کرد: امام (ره) یک مدیر استراتژیک بود، در حالی که در این حوزه آموزش آکادمیک را پشت سر نگذاشته بود. امام خمینی (ره) به‌درستی می‌دانست که نباید اجازه دهد نقاط ضعف به تهدید تبدیل شوند و همواره مزیت‌ها را به فرصت و‌ برتری بدل می‌کرد. تبدیل تهدید بزرگ جنگ به فرصت استقلال و خودکفایی و تقویت زیرساخت‌های دفاعی از همین قبیل بود. از همه مهم‌تر جرأت و شهامتی بود که حضرت امام (ره) در پذیرش قطعنامه پایان جنگ از خود نشان دادند.
شهردار تهران در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم با تلاش ذیل رهبری رهبر معظم انقلاب اسلامی و با رعایت دو کلیدواژه «همه‌باهم» و «وحدت کلمه» مسیرمان را ادامه دهیم و هر فردی که خلاف این مسیر قدم بردارد، طبعا گام‌هایش در مسیر انقلاب اسلامی نخواهد بود.

1116-bb (3)
 
1116-bb (4)
 
1116-bb (5)
 
1116-bb (6)
 
1116-bb (7)
 
1116-bb (8)
 
1116-bb (9)
 
1116-bb (10)
 
1116-bb (11)
 
1116-bb (12)