باید فضا را برای فعالیت زنان فراهم تر کنیم
باید فضا را برای فعالیت زنان فراهم تر کنیم
شهردار تهران:
تعداد مشاهده: 100

print
باید فضا را برای فعالیت زنان فراهم تر کنیم
شهردار تهران در مراسمی که امروز به مناسبت بزرگداشت مقام مادر و روز زن برگزار شد گفت: از بانوانی که به سمت شهردار در مناطق فعال هستند نسبت به شهرداران مرد، راضی تر هستم.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، پیروز حناچی شهردار تهران در مراسم «جان زندگی» ویژه برنامه میلاد حضرت زهرا(س) و بزرگداشت مقام زن و مادر گفت: همین جا از سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی یادی کنم، فرماندهی که با شهادتش ملت ایران را داغدار کرد و همچنین هموطنانمان که در حادثه هواپیما به شهادت رسیدند و این روزها چهلمین سالروز درگذشتشان است.

وی افزود: آنچه در بدنه شهرداری در حال انجام آن هستیم این است که بتوانیم متناسب با حضور بانوان پست های مدیریتی را در شهرداری عادلانه تقسیم کنیم. تجربه خود من در سال های مدیریت چه در وزارتخانه و چه در شهرداری این را نشان می دهد که بانوان با دقت و سلامت و تلاش بیشتر کارهایشان را انجام می دهند. علاوه بر این، بانوان وقتی از ساعات کار که فارغ شوند مسولیت خانواده و فرزندان را دارند و این زحمت مضاعف را برایشان ایجاد می کند.

حناچی به دوران دفاع مقدس و حضور زنان در آن دوره اشاره کرد و گفت: می خواهم به سال های گذشته برگردم و این که در سال های دفاع مقدس، هر کسی هر کاری از دستش بر می آمد انجام می داد، در سنگرها و فضاهای جبهه کمک های مردمی توزیع می شد.

وی افزود: این کمک ها همه چیز داشت و معمولا کاغذی روی آن ها بود که نوشته ای خطاب به رزمندگان داشت؛ این کمک ها از دورترین و فقیرترین نقاط کشور توسط بانوانی در مساجد جمع آوری و به جبهه ارسال می شد.

شهردار تهران ادامه داد: رزمندگانی که این هدایا را دریافت می کردند انرژی مضاعفی می گرفتند و دیگر به شکست و عقب نشینی فکر نمی کردند، وقتی این پشتوانه عظیم را در گوشه گوشه کشور می دیدند.

حناچی گفت: یکی از این بانوان را به یاد دارم، به نام خانم احمدی که کل پشتیبانی مریوان و مناطق کردستان را به عهده داشت. او با گشاده رویی کسبه را وادار می کرد کمک کنند و هدایا را از طریق مساجد آماده و به جبهه ارسال می کرد. او فردی با اعتماد به نفس بسیار بالابود و در آن زمان حدود 60 سال داشت.

وی افزود: من جای ثابتم در دانشگاه تهران است؛ بیشتر ورودی های این دانشگاه مختص بانوان است و جای بررسی و پژوهش دارد که چرا این اتفاق افتاده است. شاید علت این است که این عرصه جایی است که زنان می توانند رقابت و خود را اثبات کنند.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: باید فضا را برای زنان و فعالیت شان فراهم کنیم. در ابتدای دولت دوم روحانی، بحث این بود که یکی دو وزارتخانه را به زنان بدهیم. اما این کار ریسک بالایی دارد و باید شرایطی فراهم شود که بانوان پله پله مراتب مدیریتی را تجربه کنند و نهایتا تا رده معاون وزارت را به خود اختصاص بدهند، آن وقت می توانیم وزیر زن هم داشته باشیم.

وی با بیان اینکه این کار را دولت انجام داد، افزود: روحانی وزرا را موظف کرد که زنان را در پست های معاونت و مدیر کل منصوب کنند و این تحول بزرگی بود و اگر می خواهیم بانوان خود را نشان دهند باید شرایط مساوی را برایشان فراهم کنیم ولی اگر بانویی را بدون طی کردن این مراتب انتخاب کردیم و آن بانو موفق نبود به بانوان خدمتی نکرده ایم. با این حال من در شهرداری تهران از شهردارانی که از بانوان انتخاب کرده ایم راضی تر هستم.
وی در پایان از بانوان شاغل در مدیریت شهری به سبب فعالیت هایشان تقدیر و تشکر کرد.

1126-zan (1)
 
1126-zan (2)
 
1126-zan (3)
 
1126-zan (4)
 
1126-zan (5)
 
1126-zan (6)
 
1126-zan (7)
 
1126-zan (8)
 
1126-zan (9)
 
1126-zan (10)