پرداخت بدهی طلبکاران شهرداری با استفاده از برات کارت
پرداخت بدهی طلبکاران شهرداری با استفاده از برات کارت
امامی در صحن شورای شهر مطرح کرد
تعداد مشاهده: 164

print
پرداخت بدهی طلبکاران شهرداری با استفاده از برات کارت
شهرنوشت: یک فوریت طرح صدور برات کارت برای پرداخت بدهی پیمانکاران از سوی شهرداری تهران در جلسه امروز شورای شهر تهران بررسی شد.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، یک فوریت طرح صدور برات کارت برای پرداخت بدهی پیمانکاران از سوی شهرداری تهران در صد و نود و هشتمین جلسه علنی شورای شهر تهران به شورا ارائه شد.
محسن هاشمی رفسنجانی رییس شورای شهر تهران در این خصوص توضیح داد: شهرداری تهران براساس مصوبه برنامه سوم توسعه و در راستای پرداخت بدهی‌های خود صبح امروز طرح یک فوریتی مبنی بر صدور برات کارت تا سقف ۲۰ هزار میلیارد ریال را به هیات رییسه شورا تحویل داده و ما آن را اعلام وصول کردیم.
در جلسه صبح امروز عبدالحمید امامی معاون مالی شهرداری تهران در دفاع از این یک فوریت گفت: در بودجه سال قبل به نحوه‌ پرداخت دیون طلبکاران حقیقی به روشنی توجه نشد، اما به این بخش فشار جدی وارد می‌شود. برهمین اساس ما در نظر داریم برای پرداخت بدهی آن ها از شیوه‌ برات کارت استفاده کنیم.
وی با اشاره به اینکه برات کارت‌ها در سررسیدهای چهار ماهه، شش ماهه، یکساله و دوساله طراحی شده است، تصریح کرد: طلبکاران شهرداری تهران براساس میزان طلب‌شان تقسیم‌بندی شده‌اند که به پیمانکاران‌ زیر ۱۰۰ میلیون تومان برات کارت چهار ماهه، کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان، برات شش ماهه و به پیمانکاران دارای طلب ۵۰۰ میلیون تومان تا یک میلیارد تومان در دو روش یکساله و دو ساله پیش‌بینی شده است.
معاون شهردار تهران با بیان اینکه معمولا پیمانکاران در شب عید به دلیل پرداخت حقوق، اضافه کار و عیدی، هزینه‌هایشان افزایش پیدا می‌کند، گفت: این روش می‌تواند به آنها کمک کند تا هرچه سریع‌تر به پول‌شان و طلب‌شان از شهرداری برسند، از سوی دیگر پرداخت بدهی این پیمانکاران موجب می‌شود که حساب شهرداری آن هم در آخر سال سبک شود.
در نهایت اعضای شورای شهر تهران به یک فوریت طرح صدور برات کارت از سوی شهرداری تهران رای مثبت دادند.