توضیحات شهردار تهران در مورد عدم افتتاح ماهانه یک ایستگاه مترو در جلسه هم ا...
توضیحات شهردار تهران در مورد عدم افتتاح ماهانه یک ایستگاه مترو در جلسه هم اندیشی
هاشمی در جمع خبرنگاران مطرح کرد
تعداد مشاهده: 152

print
توضیحات شهردار تهران در مورد عدم افتتاح ماهانه یک ایستگاه مترو در جلسه هم اندیشی
شهرنوشت: رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: در جلسه هم اندیشی امروز، شهردار تهران در مورد عدم تزریق 910 میلیارد تومان اوراق مشارکتی که در بانک آینده مانده توضیح دادند که به دلیل عدم تزریق این پول نتوانستند هر ماه یک ایستگاه افتتاح کنند و مسئله این است که بانک آینده اعلام کرده وثیقه‌هایی که شهرداری به آنها معرفی کرده ارزشمند نیست.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، محسن هاشمی رفسنجانی صبح امروز پیش از آغاز صد و نود و هشتمین جلسه شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران به جلسه هم اندیشی شهردار تهران و اعضای شورای شهر اشاره کرد و گفت: جلسه هم اندیشی که با حضور شهردار تهران برگزار شود به دلیل تراکم برنامه‌های حناچی مدتی به تاخیر افتاده بود. به همین دلیل حرف‌های زیادی از انتصابات جشنواره فیلم فجر و ... مانده بود که اعضا نظرات خود را اعلام کرده و شهردار تهران نیز پاسخ دادند.
وی با بیان اینکه در این جلسه اعضا از تعداد سرپرستان سازمان‌ها و معاونت‌ها گلایه کردند، عنوان کرد: شهردار تهران اعلام کرد که سعی خواهد کرد طول عمر سرپرستان حداکثر دو تا سه ماه باشد و از وی خواسته شد حتی الامکان مدیران را از داخل شهرداری انتخاب کند.
رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه یکی از روش‌های انتخاب مدیران، روش فراخوان است، تصریح کرد: البته این روش قطعی نیست، اما می‌توان برای شناسایی و استفاده از نیروهایی که در داخل شهرداری هستند استفاده کرد.
هاشمی اضافه کرد: در این جلسه هم اندیشی در مورد برخی شایعات در مورد انتصابات و تغییرات جدید نیز صحبت شد که شهردار تهران در مورد دلایل این شایعات توضیحاتی را ارائه کرد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا شهردار تهران در باره حواشی افتتاح زیرگذر استاد معین صحبت کرد یا خیر، گفت: وی توضیحاتی در این خصوص دادند و اعضای شورای شهر نیز سخنانی را در خصوص این مساله مطرح کردند.
هاشمی با بیان اینکه در مورد آخرین وضعیت حمل و نقل عمومی نیز گزارشی ارائه شد، اظهار کرد: شهردار تهران در مورد عدم تزریق 910 میلیارد تومان اوراق مشارکتی که در بانک آینده مانده توضیح دادند که به دلیل عدم تزریق این پول نتوانستند هر ماه یک ایستگاه افتتاح کنند و مسئله این است که بانک آینده اعلام کرده وثیقه‌هایی که شهرداری به آنها معرفی کرده ارزشمند نیست.
رییس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا در شهرداری بخشنامه‌ای پیرامون این مطلب که از امکانات شهرداری برای انتخابات استفاده نشود صادر شده است، توضیح داد: بخشنامه‌ای نداشتیم، اما این مسئله یک امر قطعی است چراکه همه می‌دانند نباید از امکانات عمومی در جهت انتخابات استفاده کنند.
وی درباره آخرین وضعیت بررسی بودجه 99 گفت: منابع، مصارف و تبصره‌ها به زودی به صحن می‌آید و ما بیشتر بر روی مصارف بحث داریم که در حال بررسی هستیم.