محمدی: مردم ایران در کنار مردم چین هستند
محمدی: مردم ایران در کنار مردم چین هستند
پیام همدردی ملت ایران و چین با اکران تصاویری بر برج آزادی؛
تعداد مشاهده: 75

print
محمدی: مردم ایران در کنار مردم چین هستند
شهرنوشت: شهرداری تهران شب گذشته به نمایندگی از شهروندان ایران و تهران با اکران تصاویری بر برج آزادی پیام همدردی ملت ایران با ملت چین در مبارزه با چالش ویروس کرونا را به دنیا مخابره کرد.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت غلام حسین محمدی رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در حاشیه اکران تصاویری بر روی برج آزادی با موضوع پیام همدردی ملت ایران با ملت چین با سفیر چین دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار سفیر چین اظهار داشت: از مردم خوب و فهیم ایران تشکر می کنم که پس از این چالش (شیوع ویروس کرونا) بارها با ما ابراز هم‌دردی کردند.
وی افزود: دکتر روحانی و دکتر ظریف بارها با مردم کشور ما ابراز هم‌دردی کردند؛ همچنین این برنامه نیز نشانگر لطف و دوستی شهرداری تهران به ملت چین است که صمیمانه از مجموعه شهرداری تهران تشکر می کنم.
سفیر چین بیان داشت: ملت چین و ایران بیش از دوهزار سال تاریخ روابط و دوستی دارند و این برنامه نیز ورودی جدیدی از دوستی را بین دو ملت باز می کند و امیدوارم پس از گذشت بحران ایجادشده توسط این ویروس شاهد بیشتر و صمیمی‌تر شدن روابط ایران و چین باشیم.
غلام حسین محمدی رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران نیز گفت: با هماهنگی دوستانمان در وزارت خارجه و آقای ضرغامی در سازمان زیباسازی شهرداری تهران ما همبستگی خود را با کشور دوست و برادرمان چین اعلام می کنیم.
وی افزود: فکر می‌کنم امروز مقابله با ویروس کرونا یکی از بحرانی‌ترین چالش های موجود در چین است و مدیریتش نیاز به قدرت و سرعت عمل دارد که امیدواریم چین بتواند در این آزمون مثل آزمون های دیگر موفق و سربلند بیرون بیاید.
محمدی بیان داشت: شهرداری تهران به‌‌عنوان یک مؤسسه مدرن و نهاد مردمی که به نوعی شهردار تهران منتخب دو مرحله مردم تهران است همیشه در ایفای مسئولیت اجتماعی و پیشبرد دیپلماسی و گسترش صلح پیشگام بوده است.
رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران ضمن تشکر از انجمن دوستی ایران و چین ادامه داد: امروز هم خوشحال هستیم که به نمایندگی از مردم ایران و شهروندان تهرانی پیامی را خدمت مردم شریف چین ارسال کنیم که در این آزمون ما کنار شما هستیم و می‌توانید روی همدلی ما حساب کنید.
او گفت: همان‌طورکه آقای رئیس جمهور هم فرمودند و بنده طی گفتگویی که با شهردار تهران داشتم ایشان نیز ابراز هم‌دردی کردند و گفتند که ان‌شاءالله با همراهی همه مردم چین و کشورهای دوست، چین بتواند از این آزمون عبور کند. شهرداری تهران آماده کمک به مردم چین است.