کاهش ترافیک مهر96 نسبت به سال گذشته
کاهش ترافیک مهر96 نسبت به سال گذشته
نجفی در حاشیه جلسه ستاد استقبال از مهر اعلام کرد:
تعداد مشاهده: 948
1396/48/01
print
کاهش ترافیک مهر96 نسبت به سال گذشته
شهردار تهران با اشاره به شناور شدن ساعات کار از سوی دولت و تاثیرش بر ترافیک مهرماه96گفت:

کاهش 10درصدی ترافیک مسیرهای غرب به شرق تهران نشان می دهد این اقدام تصمیم درست و تاثیرگذاری بوده است.
به گزارش خبرنگار شهرنوشت محمد علی نجفی در حاشیه جلسه ستاد استقبال از مهر كه در ساختمان معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درراستای رصد ترافیک اول مهرماه همزمان با آغاز سال تحصیلی 96-97 برگزار شد، ضمن ابرازخرسندی از آغاز سال تحصیلی و فصل علم و اندیشه گفت: مهر امسال با شور حسینی همراه شده است .
وی با بیان اینكه شهرداری تهران در كنار پلیس راهور با تمهیدات ترافیكی و خدمات رسانی ناوگان حمل ونقل عمومی، تلاش كرده  ترافیك مهرماه مدیریت شود، تصریح كرد: با اقدامات صورت گرفته خوشبختانه تاکنون در هیچ یک از بزرگراه های پایتخت گره ترافیکی خاصی بوجود نیامده است.
شهردار تهران با اشاره به اینکه مجموعه ناوگان حمل ونقل عمومی شهر تهران اعم از اتوبوسرانی، مترو و تاکسیرانی اقداماتی را برای کم کردن بار ترافیک و زمان سفر همزمان با بهار علم و دانش انجام داده اند، در توضیح بیشتر گفت: تعدادی سرویس مدرسه در منطقه4 در نظر گرفته شده و همچنین میادین پرترافیک از طریق اتوبوسرانی و تاکسی های تهران تجهیز شده اند. در عین حال مترو نیز طبق روال برنامه خدمات رسانی اش را انجام می دهد.
 وی با اشاره به شناور شدن ساعات کار از سوی دولت گفت: کاهش 10درصدی ترافیک مسیرهای غرب به شرق تهران نشان می دهد این اقدام تصمیم درست و تاثیرگذاری بوده است.
 نجفی با اشاره به حضور فعال عوامل راهور در سطح شهر تصریح کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی پلیس راهور تمامی تصادفات و خرابی خودروها در سطح معابر در کمتر از 5 رقیقه رفع شده است و امیدواریم با سلسله اقدامات صورت گرفته ترافیک منظمی را شاهد باشیم.
 وی با اشاره به کاهش ترافیک پایتخت نسبت به نخستین روز سال تحصیلی گذشته نیز گفت: از شهروندان تشکر می کنم که با مدیریت زمان سفر خود تعادلی در ترافیک تهران برقرار کرده اند. این درحالی است که با آغاز سال تحصیلی 16درصد به سفرهای تهران افزوده می شود که باید مدیریت شود.
شهردار پایتخت در پایان تاکید کرد: حداقل تا 2هفته نخست رصد و کنترل توسط تیم مذکور به صورت منظم صورت خواهد گرفت.

ازساعت7تا10صبح روز نخست مهرماه شاهد بودیم:
کاهش 23درصدی متوسط ترافیک صبحگاهی / 126کیلومترکاهش ترافیک طول محورهای بزرگراهی
معاون حمل ونقل وترافیک گفت: براساس مقایسه طول محورهای بزرگراهی درگیر ترافیک در ساعات مختلف تردد؛ صبح روز اول مهرماه با کاهش متوسط23درصدی همراه شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت حمل ونقل وترافیک، دکتر محسن پورسید آقایی از ساعات نخست امروز صبح به همراه مدیران کل، معاونان و مدیران عامل سازمان ها و شرکت ها در راستای ستاد استقبال از مهر، در معاونت حمل و نقل و ترافیک حضور یافت و از نزدیک روند ترافیک سطح شهر را بررسی و مدیریت سفر کردند تا شهروندان به راحتی و با کمترین تاخیر به محل های آموزشی و اداری حضور یابند. در این جلسه همچنین شهردار تهران و رییس پلیس راهنمایی رانندگی، نمایندگان دستگاههای اجرایی مختلف منجمله اورژانس، سایپا، آتش نشانی نیز حضور داشتند تا در سریعترین زمان ممکن تدابیر و راهکارهای لازم اتخاذ گردد و مشکلی باعث به وجود آمدن ایجاد گره ترافیکی و تردد طولانی در سطح شهر تهران نباشد.
دکتر پورسیدآقایی درباره متوسط کاهش 23 درصدی ترافیک صبحگاهی از ساعات 7تا 10 صبح روز اول مهر ماه، افزود: با توجه به تدابیر مختلف پیش بینی شده برای مدیریت تقاضای سفر و کاهش زمان تاخیر سفرهای درون شهری؛ تمام سعی خود را معطوف داشتیم تا هیچ گره ترافیکی در سطح شهر تهران نداشته باشیم و در چند مورد محدود گزارش شده، به سرعت رسیدگی ها انجام شد تا مسیرها و معابر از روانی لازم برای تردد برخودار باشند.
وی اضافه کرد: امسال در تمام ساعت مقایسه شده براساس آمارها شاهد کاهش ترافیک در طول محورهای بزرگراهی بودیم و این نتیجه همکاری و مشارکت خوب شهروندان عزیز در این مساله و همچنین تاثیر موافقت معاون اول محترم رییس جمهور درخصوص مجازشمردن تاخیر در ورود کارکنان می باشد.
پورسید آقایی تصریح کرد: در مجموع 126 کیلومتر کاهش طول محورهای بزرگراهی را از ساعت7 لغایت 10 صبح در مقایسه بامدت مشابه سال قبل  شاهد بودیم که به ترتیب  کاهش 7درصدی، 30درصدی ،21درصدی و 32درصدی را در بین این ساعت ملاحظه کردیم که در مجموع 23 درصد گزارش شد .

معاون حمل ونقل وترافیک از همکاری همه دستگاه های اجرایی و همچنین حضور موثر و مضاعف  پلیس راهور در همه نقاط تهران به ویژه محل های تردد مدارس تشکر کرد و گفت: با توجه به هماهنگی خوب بین شهرداری و نیروهای انتظامی و راهور در راستای طرح استقبال از مهر و حضور فعال اکیپ های اجرایی و امداد رسانی و همچنین نمایندگان راهور در گره های ترافیکی سطح شهر؛ امروز شاهد بودیم که گره ترافیکی خاصی در تهران نداشته باشیم.

IMG_1370
 
IMG_1373
 
IMG_1382
 
IMG_1383
 
IMG_1395
 
IMG_1397
 
IMG_1402
 
IMG_1410
 
IMG_1411
 
IMG_1509