جدایی از تهران به نفع ری نیست/به دنبال تحقق مطالبات مردم هستیم
جدایی از تهران به نفع ری نیست/به دنبال تحقق مطالبات مردم هستیم
حناچی در گفت و گو با شهرنوشت:
تعداد مشاهده: 1086
1398/10/04
print
جدایی از تهران به نفع ری نیست/به دنبال تحقق مطالبات مردم هستیم
شهردار تهران گفت: زمانی که گزارش مالی ری را جمع آوری کردیم متوجه شدیم درآمدی که شهرداری تهران از ری کسب می کند بسیار کمتر از هزینه سرمایه گذاری و پرداخت شده در این منطقه است. به همین دلیل جدایی ری از تهران به نفع ری نیست.

پیروز حناچی در گفتگو با خبرنگار شهرنوشت، در مورد مهم ترین مطالبات مردم از شهرداری تهران گفت: بیشترین موضوع مورد توجه شهروندان و خواسته آن ها رسیدگی و ارتقای سطح کیفیت خدمات در حمل و نقل عمومی است؛ در همین راستا شهرداری تهران در حال پیگیری برای افزودن دو هزار واگن مترو و حداقل هزار دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی است.
وی افزود: بیشترین مشکلی که در این زمینه داریم منابع است و در تلاش هستیم از منابع خارجی و داخلی برای تحقق این هدف استفاده کنیم.
شهردار تهران در ادامه در پاسخ به سوالی درباره وضعیت شهرری گفت: زمانی که گزارش مالی ری را جمع آوری کردیم متوجه شدیم درآمدی که شهرداری تهران از ری کسب می کند بسیار کمتر از هزینه سرمایه گذاری و پرداخت شده در این منطقه است. به همین دلیل جدایی ری از تهران به نفع ری نیست.
حناچی با اشاره به اجرای چندین پروژه در شهرری تصریح کرد: در این محدوده پروژه های بسیاری ازجمله راه اندازی یک ترمینال و دو خط مترو را در کم تر از دو سال افتتاح کردیم. البته با توجه به وضعیت شهرری تصور نمی کنم، منطقه 20 توان تامین مالی پروژه ها را داشته باشد.
شهردار تهران در پایان در پاسخ به سوالی درباره طرح جدایی ری از تهران خاطرنشان کرد: در کلانشهرها به دنبال مدیریت یکپارچه هستیم و افتراق برای مدیریت کلانشهر ها مناسب نیست.