آذین بندی و نورپردازی خیابان ولیعصر(عج) به صورت ویژه
آذین بندی و نورپردازی خیابان ولیعصر(عج) به صورت ویژه
شوشتری از برگزاری سومین جشنواره شوق انتظار خبر داد؛
تعداد مشاهده: 1097
1392/03/19
print
آذین بندی و نورپردازی خیابان ولیعصر(عج) به صورت ویژه
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، از برگزاری سومین دوره جشنواره شوق انتظار در سطح مناطق 22 گانه شهر تهران خبر داد و گفت: ...

سومین جشنواره شوق انتظار از 25 خرداد ماه در کلیه مناطق شهر تهران برگزار شده و تا 3 تیرماه ادامه دارد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری تهران به نقل از روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر شوشتری از نورپردازی ویژه خیابان ولیعصر(عج) از سوی سازمان زیباسازی در زمان برگزاری اعیاد شعبانیه خبر داد و گفت: سازمان زیباسازی شهر تهران به طور تخصصی و ویژه در حال بررسی نورپزداری خیابان ولیعصر (عج) و چند کانون ویژه در اعیاد شعبانیه است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به اینکه سومین جشنواره شوق انتظار با هدف ساماندهی و ارتقای کمی و کیفی جشن‌های مردمی اعیاد شعبانیه و جشن نیمه شعبان برگزار می شود، ادامه داد: در این جشنواره طبق روال سالهای گذشته شهر تهران با مشارکت شهروندان و شهرداری مناطق آذین بندی، نورپردازی و زیباسازی می شود.

او با تاکید بر اینکه این جشنواره تلاش می‌کند از یک سو آذین بندی محلات، کوچه‌ها و خیابان‌های شهر تهران را با مشارکت شهروندان ساماندهی کرده و از سوی دیگر به منظور مناسب‌سازی آذین بندی ساختمان‌ها و میادین شهر در شهروندان و مسئولان ایجاد رقابت کند، افزود: علاوه بر انتخاب کوچه و خیابان برتر در زمینه آذین بندی، مسجد برتر، دبیرشورایار برتر و تعدادی از مناطق شهری برتر نیز در اختتامیه این جشنواره معرفی می شوند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه اختتامیه جشنواره شوق انتظار در انتهای ماه شعبان برگزار می شود، گفت: در این جشنواره، در هر منطقه ستادی به منظور ارزیابی و داوری طرح‌های آذین بندی تشکیل می‌شود.

شوشتری با بیان اینکه شاخص‌های داوری این جشنواره در سه حوزه فنی، هنری – محتوایی و اجتماعی پیش بینی شده است افزود: در این جشنواره اقلامی که با توجه به استاندارد الگوی مصرف و محیط زیست تولید شده است با همکاری شورایاری‌های تهران در اختیار محلات قرار داده می‌شود تا گروه‌های مردمی با استفاده از آنها محلات را آذین بندی کنند.

به گفته مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، شورایاران محلات مختلف پس از آذین بندی از فعالیت‌های خود گزارش تصویری تهیه کرده و این گزارش‌های مصور را به کمیته منطقه‌ای که مرکب از شورای فرهنگی – اجتماعی مناطق است، ارسال کرده و این کمیته‌ها بر اساس شاخص‌های تعیین شده محلات برتر را انتخاب می‌کنند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکید بر اینکه ستاد مرکزی جشنواره که در ادارات زیباسازی مناطق شهرداری مستقر هستند از میان ساختمان‌ها و میادین مناطق، برترین سازمان‌ها، ادارات و مناطق شهرداری را در زمینه آذین بندی اعیاد شعبانیه انتخاب می‌کنند، افزود: همانند سالهای گذشته نمایشگاه عکس از آذین بندی‌های تهران در قالب این جشنواره برگزار می‌شود که امسال عکس‌های برتر هر سه دوره جشنواره برای علاقه‌مندان به نمایش در خواهد آمد.