ضرورت تغییر سبک زندگی شهروندان پایتخت
ضرورت تغییر سبک زندگی شهروندان پایتخت
حناچی در رونمایی از ناوگان موتورسیکلت های انژکتوری شهروند تاکید کرد
تعداد مشاهده: 418
1397/10/12
print
ضرورت تغییر سبک زندگی شهروندان پایتخت
شهرنوشت: شهردار تهران بر ضرورت تغییر زندگی شهروندان تهرانی تاکید کرد و سه شنبه های بدون خودرو را آغازی برای این کار دانست.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، پیروز حناچی در مراسم رونمایی از ناوگان موتورسیکلت های مجهز به سیستم انژکتوری فروشگاه مجازی شهروند که امروز با حضور عیسی کلانتری، رییس سازمان حفاظت محیط زیست و مسعود سریع القلم، مدیر عامل فروشگاه های زنجیره ای شهروند، برگزار شد با تبریک میلاد حضرت مسیح به تمامی مسیحیان و دوستدارن آن حضرت، گفت: ما در شهری زندگی می کنیم که طبق نظر سنجی ها 93 درصد از مردم آلودگی هوا و ترافیک را اصلی ترین مشکل و فقر و معضلات اجتماعی را در درجه بعدی مشکلات شهر می دانند. در تهران هر سال 57 هزار نفر می میرند که 1400 نفر از آن ها در حوادث و 4 هزار نفر به دلیل عدم رعایت مسائل ایمنی به رحمت خدا می روند.
وی ادامه داد: در تهران 9.3 درصد مردم دیابت دارند و تعدادی از آن ها از این مسئله خبر ندارند. 30 درصد شهروندان تهرانی قند خود را کنترل نمی کنند و این آمارها بیشتر از آمار سایر استان ها است. 50 درصد مردم در تهران کلسترول بالای 170 دارند و 30 درصد آنها تری گلیسرید بالا دارند. از هر 5 نفر تهرانی یک نفر فشار خون دارد و خودش نمی داند. 36 درصد از این جمعیت از فشار خون خود مطلع نیستند. در تهران هر سال 1400 نفر از سکته قلبی می میرند. در سال 94، 1494 نفر از شهروندان به دلیل بیماری های تنفسی به بیمارستان مراجعه کرده اند.
شهردار تهران با اشاره به بهبود وضعیت آلودگی تهران در سال های اخیر گفت: در سال 97 در کاهش میزان آلودگی در شهر در شرایط بهتری بوده ایم، اما باید تا پایان سال صبر کنیم و بعد قضاوت کنیم. بر اساس آمارهایی که در سال های گذشته بوده است، در سال 94، 239 روز هوای تهران دارای ذرات معلق بیشتر از حد استاندارد بوده است و 102 روز هوا برای افراد دارای حساسیت نامناسب بود و 9 روز هم شرایط اضطراری را تجربه کردیم.
حناچی در ادامه گفت: 19.3 تهرانی چاق هستند و آمار چاقی در زنان 1.7 بیشتر است و همه این آمارها نشان می دهد که ما باید شیوه زندگی خود را عوض کنیم. اگر نگران سلامتی خودمان و بستگان مان هستیم، باید رفتارمان را در زندگی تغییر دهیم و کمپین سه شنبه های بدون خودرو بهانه ای برای تغییر روش زندگی است. در تهران یک درصد جمعیت با دوچرخه تردد می کنند. اگر این رقم به 5 درصد برسد نیاز داریم  معابر مخصوص دوچرخه سواری را گسترش دهیم. شاید دوچرخه سواری تاثیر مستقیمی بر ترافیک نداشته باشد. اما تغییر بزرگی در زندگی شهروندان تهرانی است.
وی با اشاره به رونمایی از ناوگان جدید موتورسیکلت های مجهز به سیستم انژکتوری فروشگاه مجازی شهروند گفت: کار فروشگاه شهروند از این جهت اهمیت دارد که منجر به کاهش سفرهای درون شهری و به تبع آن کاهش آلودگی خواهد شد. اگر ما در زندگی مان تحول ایجاد نکنیم به مرور پژمرده خواهیم شد. باید با اقدامات اینچنینی و تغییر در سایر رویه های زندگی  تهدیدهایی که در شهر تهران برای شهروندان وجود دارد را به فرصت تبدیل کنیم و این نمی شود مگر اینکه همه باور کنیم و در این فعالیت ها مشارکت داشته باشیم. اگر اتفاقاتی مانند کمپین سه شنبه های بدون خودرو تبدیل به خواسته عمومی شود ما پیروز می شویم.
حناچی در پایان خاطر نشان کرد: امروز به همراه من 2 معاون وزیر کشور، 2 معاون وزیر کار و خبرنگاران به سه شنبه های بدون خودرو پیوستند و امیدوارم سایر شهروندان نیز به آن بپیوندند. 
به گزارش خبرنگار شهرنوشت، در پایان این برنامه از ناوگان جدید موتورسیکلت های مجهز به سیستم انژکتوری فروشگاه مجازی شهروند رونمایی شد.

سریع القلم در مراسم رونمایی از ناوگان فروشگاه مجازی شهروند مطرح کرد
افزایش موتورسیکلت های انژکتوری شهروند تا دو هزار دستگاه
شهرنوشت: مدیرعامل شرکت شهروند از افزایش موتور سیکلت های انژکتوری شهروند تا دو هزار دستگاه خبر داد.
به گزارش خبرنگار شهرنوشت، مسعود سریع القلم در مراسم رونمایی از ناوگان فروشگاه مجازی شهروند، با تاکید بر عزم جدی فروشگاه شهروند برای حضور در بخش مجازی گفت: طی 18 ماه آینده تعداد موتورهای این فروشگاه مجازی به 2 هزار دستگاه خواهد رسید و ما به دنبال کسب رضایت و ارائه خدمات با کیفیت تر به مشتریانمان هستیم.
وی این اقدام شهروند را در جهت کاهش سفرهای غیرضروری شهروندان و به تبع آن کاهش آلودگی شهر تهران دانست و عنوان کرد: فروشگاه مجازی می تواند کالاهای مورد نیاز شهروندان را در اسرع وقت به دستشان برساند و نیازی نیست که شهروندان برای این خریدها در ترافیک شهری گرفتار شوند.
مدیرعامل شرکت شهروند همچنین در این مراسم به رشد کیفیت محصولات و خدمات شهروند اشاره کرد و گفت: به دلیل برخی سیاست ها شهروند در مقطعی بخشی از بازار را به رقبا واگذار کرده بود که در این مدت تلاش کردیم با ارتقای کیفیت و خدمات از جمله گسترش شعبه ها و نیز ایجاد چند شعبه شبانه روزی وضعیت این فروشگاه را نسبت به قبل بهتر کنیم که به گواه آمار و نظرسنجی ها در این زمینه موفقیت های خوبی به دست آوردیم.
به گزارش شهرنوشت، در پایان مراسم با حضور شهردار تهران و رییس سازمان حفاظت محیط زیست و مدیرعامل شهروند، از ناوگان جدید فروشگاه مجازی شهروند رونمایی شد.

کلانتری در مراسم رونمایی از ناوگان فروشگاه مجازی شهروند:
قدمت برخی از خودروهای دیزلی در تهران به جنگ جهانی دوم می رسد
شهرنوشت: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه دو سوم از آلودگی هوای تهران به دلیل تردد ۶٠ هزار خودروی دیزلی است، گفت: قدمت برخی از این خودروها به جنگ جهانی دوم می رسد.
به گزارش خبرنگار شهرنوشت، عیسی کلانتری در مراسم رونمایی از ناوگان فروشگاه مجازی شهروند با تشکر از سرمایه گذار این کار گفت: باید از بخش خصوصی که این کار را با همکاری شهروند انجام می دهد و همچنین مدیرعامل شهروند برای این کار تشکر کرد. سرمایه گذاری در این بخش در شرایط فعلی اقدامی قابل تقدیر است و می تواند باعث شود که شهر تهران روزهای سالم بیشتری داشته باشد.
وی افزود: از ابتدای سال تاکنون در مقایسه با سال قبل 28 روز بیشتر هوای سالم داشتیم که این به دلیل رعایت استاندارد جدید ازن در هواست که اگر آن را نادیده بگیریم تعداد روزهای سالم ما 36 روز بیشتر از سال قبل خواهد بود.
کلانتری افزود: امسال تاکنون مدارس هیچ روزی را به خاطر آلودگی هوا تعطیل نشدند در حالی که در زمان مشابه در سال گذشته مدارس 10 روز به خاطر آلودگی هوا تعطیل شدند.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: کلانشهرهای ما همگی به دلیل مصرف ناقص سوخت توسط خودروها با مشکل آلودگی مواجه هستند و خوشحالم که شهردار تهران به دنبال اقدامات عملی برای مقابله با آلودگی است.
وی به ناوگان حمل و نقل فروشگاه مجازی شهروند اشاره و عنوان کرد: ما در شرایط فعلی هر هفته به خرید می رویم که این باعث از بین رفتن بخشی از مواد غذایی مصرفی می شود و این یعنی هدر رفتن منابع ما. برای هر کیلو سیب زمینی 300 لیتر آب مصرف می شود و تصور کنید که این سیب زمینی وقتی از بین می رود چقدر آب شیرین از بین می رود که امروز با کمبود آن مواجه ایم. با این فروشگاه های مجازی می توان در هفته وقت بیشتری برای خرید گذاشت و در نتیجه مواد کمتری مصرف می شود.
کلانتری ادامه داد: در صورت گسترش، ناوگان فروشگاه مجازی می تواند 3 الی 4 درصد از ضایعات مواد غذایی در کشور بکاهد که این معادل یک میلیارد متر مکعب صرفه جویی در آب است که به اندازه 4 برابر سد کرج می شود.
وی همچنین با انتقاد از آلاینده های بزرگ هوای تهران گفت: در زمستان دو سوم آلودگی هوای تهران را 60 هزار خودروی دیزلی ایجاد می کنند که برخی از آنها قدمت شان به جنگ جهانی دوم می رسد و شب ها در تهران تردد می کنند. 
کلانتری در پایان با ابراز امیدواری کرد که با اقدامات جدید شهرداری تهران آلودگی هوا بهتر شود.

sh (1)
 
sh (2)
 
sh (3)
 
sh (4)
 
sh (5)
 
sh (7)
 
sh (8)
 
sh (9)
 
sh (17)
 
sh (25)